Misafirlerimiz günün neredeyse tamamını geniş ve güvenli bahçemizde, bakıcıları eşliğinde, birbirleri ile tasmasız bir şekilde oyun oynayarak geçirir.

 

 

Antonia García   (Lucky)

Mutlu Köpek Oteli’ne çok çok teşekkür ediyoruz.

Bizim canımız Lucky ailemiz için çok önemli. Artık memleketimize rahat gidebiliyoruz çünkü Lucky’mizi güvenli, sevgi dolu ve güzel bir yere bırakıyoruz. Köpeğimize iyi baktığınız için teşekkür ediyoruz.

 

Yasemin Türker   (Lokum)

Mutlu Köpek Oteli’yle tanışmadan önce tatile gitmek bizim için sorundu. Çünkü minik kızımız Lokum’u hiç kimseye emanet edemiyorduk. Birkaç yere baktık ama Lokum’u oralara iç rahatlığıyla bırakıp tatile gidemeyeceğimize karar verdik. Derken facebook ta sayfasına baktığımız Mutlu Köpek Oteli’ni çok beğendik. Telefon açtığımız da Hacer Hanım bizi otele davet etti. Ortamı görmek için gittik ve ortamı çok beğendik.

Temizliğini, küçük dostlarımıza verdikleri sevgiyi, ortamın güzelliğini görünce işte burası dedik ve verdiğimiz karardan çok mutlu kaldık.

Lokum Mutlu Köpek Oteli’nden döndüğün de çok mutlu ve sağlıklıydı. Mutlu Köpek Oteli’nden mutlu bir köpek olarak döndü.

Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler.

 

 

Ayça Erdem - Motion Designer   (Misha)3 sene önce hayatımı daha anlamlı hale getiren bir melekle tanıştım. Adı Misha...

Ve bu 3 sene boyunca ne zaman tatil planı yapsam hep bir bahane bulup tatili iptal ediyordum. Çünkü ben tatildeyken Misha'nın bütün gün küçücük bir kafeste kalıp mutsuz bir şekilde beni bekleyeceğini düşünmek bile kötüydü.

Günlerden bir gün bir gazete sayfasında Mutlu Köpek Oteli'nin ilanını gördüm. Hemen sitesine ve facebook sayfasına girip araştırdım. Ardından da Hacer hanım ile telefonda görüştüm. Hacer hanım Misha ve beni tanışmak için otele davet etti.

Ama ufak bir sorunum vardı... Ben Şişli'de oturuyordum; Mutlu Köpek Oteli ise Beykoz'daydı. Bunun gibi ulaşım sorunlarınız için Mutlu Köpek Oteli’nin araç hizmeti de olduğunu öğrendim. Sizi evden alıp sonra tekrar eve bırakıyorlar. Benim gibi araba kullanmayı sevmeyen biri için büyük rahatlık.

Mutlu Köpek Oteli yemyeşil çimlerle kaplı, kocaman çok güzel iki bahçeden ve her detayı titizlikle düşünülmüş tertemiz bir binadan oluşuyor.

Hacer hanım, Haldun Bey ve ekibi konaklamaya gelen her köpeğe sanki kendi köpekleri gibi ilgi ve sevgiyle yaklaşıyor. Tüm ekibin Köpeklerle kurduğu iletişim inanılmaz güzel.

Misha bütün gün bahçede bir oraya bir buraya top peşinde koşturdu. Çok sıcak olunca bahçedeki küvette (artık kocaman bir havuz var) serinledi. Arkadaşları ile tepindi. Kısacası çok eğlendi.
Mutlu Köpek Oteli'nin sloganı olan "Yorgun Köpek, Mutlu Köpektir" cümlesini kendi gözlerimle gördüm.

Misha ile beraber Mutlu Köpek Oteli'nde geçirdiğimiz bir gün sonunda düşündüğüm ilk şey "Kaç gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekiyor?" oldu.

Artık ben tatile çıktığımdan Misha'nın benden daha çok eğleneceğini biliyorum.

 

Ayşegül GRANDJEAN    (Milou)

Eğitmenimiz Ahmet Okay sayesinde, kızımız 6 aylıkken tanıştık Hacer ablamızla. Çok şey öğrendik, kızımızı tanımamıza çok yardımları oldu. Doğru veterinerle sayesinde tanıştık.

Kızımızı Hamilelik döneminde bile gönül rahatlığıyla emanet ettik.

Bazen eve geldiğinde orada daha mutlu olduğu ifadesi bizi hem sevindirip hem burksa da, gösterilen özen, temizlik, disiplin ve sıcak ortam sayesinde uzun uzun yıllar ailemizin bir parçası olarak birlikte olacağız...

 

 

Mine Ayşe Ulus (İngilizce Öğretmeni)    (Charlie)

Bizim Mutlu Köpek Oteli İle tanışmamız yakın arkadaşım Leyla sayesinde oldu. Eşim ve ben yıllarca köpek sahibi olmak istedik. Bu arzumuzu sürekli erteleme sebebimiz seyahat ve sosyal yaşamımızın yoğunluğu idi. Fakat sonunda bu sevgiye dayanamadık  ve 1 yıl önce 3,5 aylık oğlumuz Charlie'yi evimize getirdik. Çocuk sahibi olmamamız ve hayvan sevgimiz nedeniyle ona düşkünlüğümüz tarifsiz oldu. Onu evde yalnız bırakmamak adına her programı iptal edebilirdik ama buna hiç gerek kalmadı. Çünkü bir iş seyahatimiz nedeniyle deneme olsun diye bıraktığımız Mutlu Köpek Otelimiz'den oğlumuz son derece mutlu döndü.

Bizim o güne kadar etraftan duyduğumuz hayvanların böyle yerlerde kalıp döndükten sonra çok huysuz ve ürkek oldukları idi. Charlie aksine daha da sevecen ve mutluluk dolu geldi. Biz seyahatten sevgili Hacer Hanım'ı aradığımızda bizimle konuşma şeklinin verdiği huzuru ancak yaşamakla anlayabilirsiniz. Ayrıca ilk defa şahit olduğumuz çocukların fotoğraflarının facebooka konulma sistemi de aileye son derece huzur veren bir konu.

Kısacası biz bu güzel yuvayı kuran Hacer&Haldun Mergen çiftine sonsuz teşekkür ediyoruz bizi böyle güzel bir aileye kattıkları için. Özellikle oğlumuza gösterdikleri sevgi ve oğlumuzun onlara sevgisi inanılmaz bir haz.

Oğlumuz nedeniyle kurduğumuz dostluklarda kendimi anlatmaktan alamadığım tek konu Mutlu Köpek Oteli. Bugüne kadar sözüme itibar edip otelimizi deneyen herkes bana telefon açıp teşekkür etti. Biz Türkiye'de böyle bir yerin olabileceğine inanmıyorduk dediler.

Emeğinize  sağlık bizi bu güzel Yuva ile tanıştırdığınız için...

Teşekkürler Hacer&Haldun Mergen....... 

 

 

Y.Mimar Dr.Emin BODUROĞLU (Lokum)

Mutlu köpek oteli kurucusu Haldun Mergen, mükemmeliyetçi felsefedendir. Belki de Fransa'nın en iyi okulundan sibernetik ve robotik doktor-mühendisliği ve eski İstanbul’luluğundan gelen bir özellik.

Eşi Hacer Hanım ve kendisi orada misafir olan canları sanki kendi evlatlarına özenle bakan  iyi bir anne ve baba gibidirler. Onun için bütün varlıklarını buraya gelecek canların maksimum bir konfor içinde yaşamalarına adamışlardır. Be

nim canım Lokum, benden çok onları sever çünkü ben Lokum’a onların verdiği sevgiyi veremediğimdendir.

Hep ayakta olun emi....  

 

 Leyla, Ayşe, Turhan Durlu (Barbie ve Gusto)

Mutlu Köpek Oteli’yle tanışmamız oldukça eskiye dayanıyor. Daha önceleri sevgili Barbie’mizi bir yere bırakmak bizim için endişeli bir süreçken şimdi keyifle ve en ufak bir tereddüt olmaksızın onu ve ailemizin yeni üyesi Gusto’yu sevgili Hacer Hanım ve Haldun beyin şefkatli kollarına bırakıyoruz. İşin komik tarafı dönüşte bizimle eve gelmeye pek de yanaşmadıklarını görünce açıkçası içimiz burulmuyor değil ama onların en az bizimle oldukları kadar mutlu ve güvende olduklarını görmek kadar huzur veren bir duygu yoktur.

Burada vicdan azabı çekilmiyor çünkü onların mutlu olduklarını biliyor ve kavuşma anına kadar rahat ediyoruz. Bizim gibi evcilini ailesinin bir üyesi gibi gören, onlarla evini ve gerçekten hayatını paylaşan bizler için burası tereddütsüz en şefkatli, en eğlenceli, en temiz, en konforlu yer.

Emek verenlere Allah güç kuvvet versin, çünkü çok keyifli ama çok zor bir işi yapıyorlar, hem de fazlasıyla hakkını vererek. İyi ki varsınız Hacer Hanım :)

 

   Sinem Hatipoğlu (Ateş)

 

Ateş’im bu yaz sanırım benden daha güzel bir tatil yaptı :) Oğlum doya doya eğlenerek, yüzerek, koşarak; bende son derece içim rahat tatilimizi geçirdik.

Mutlu köpek oteline ve çalışanlarına gösterdikleri özen ve ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz.

 

   Esra Erdem, Ev hanımı (Gypsi)

Gypsi ile beraberliğimiz mayıs ayında dördüncü yılına girecek. Bu zaman zarfında Gypsi takribi 3 defa değişik yerlere pansiyona gitti, ancak maalesef ki hepsinden bir problem ile döndü.(hastalık, travma gibi)

Mutlu Köpek Oteli’ni bir arkadaşımdan duyup,  ilk olarak sadece görmeye Gypsi ile beraber gittim. Geçirdiğimiz kötü deneyimlerden sonra açıkçası çok titizleniyordum. Hacer hn ile sohbet edip, bilgiler aldım (belki de kendisini biraz bunalttım) sonrasında da oteli gezdim. Öncelikle binanın temizlik kokusu beni etkiledi açıkçası, ama bu köpeğimi bırakmam için yeterli bir sebep değildi. Fakat otel sahiplerinin kendilerinden eminlikleri ve profesyonel yaklaşımları son derece etkileyiciydi.

Gypsi’nin geçirdiği üç günlük misafirlik deneyimden sonra, şimdi Mutlu Köpek Oteli’nin tiryakisi olduk. Artık orası Gypsi’nin ikinci evi oldu, köye girdiğimiz anda arabanın arkasında sevinç çığlıkları atıyor :)))) Başarılarınızın devamını diliyorum.

  

Binnur Hattat  (Dolar)

Öncelikle böyle güzel bir yer açtığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Otelinizi bir arkadaşım vasıtasıyla öğrendim, bildiğiniz gibi köpeğim Dolar da birkaç aydır sizlere misafir oluyor. Köpeğimi böyle güzel ve köpekler için çok özel hazırlanmış bir yere gönül rahatlığı ile bıraktığım için çok mutluyum.

Hayvanlara çok sevgi ile baktığınızı her resim paylaşımınızda yüzünüzdeki o sıcaklıktan anlayabiliyorum. Ayrıca otelin temizliğinden dolayı da sizleri kutluyorum. (nerdeyse içeriye ayakkabılarımı çıkarıp girecektim) 

Ben Sarıyer civarında oturuyorum ama sizin oraya gelmeye değdiğine inanıyorum, otelinizin bir şubesini de bu civarda görmek için sabırsızlanıyorum.

 

   Mithat Başoğlu (Ginger)

Mutlu Köpek Oteli'ne önce keşfe gittik, Çocuğunu okula yollayacak veli ifadesiyle bir sürü soru sorup, bir kaç saat gözlem(!) yapıp, bahçede kahvelerimizi keyifle içtik, ertesi gün kızımız Ginger'ı Hacer hanım ve ekibin emin ellerine teslim ettik!

Koca bahçeleri, yüzme havuzu, bir sürü arkadaş, normalde dibimizden ayrılmayan Ginger 5. dakikanın sonunda bizi unuttu bile :)

Tatil dönüşü Ginger'ı eve kadar getirdiler, paşalar gibi bakılmış, mutlu memnun geldi kızımız evine! Gerçi birkaç gün arada iç çekip durdu, büyük ihtimal içinden "tatil ne güzeldi, biraz daha uzun olsaydı!" diye düşündü. Tüm ekibe teşekkür ve sevgilerimizle!

 

 Eser Başaran, Öğretim Görevlisi  (Kırpık)

Kırpık'ı sahiplendikten sonra en büyük sorunumuz tatile giderken onu nereye bırakacağımızdı. Hacer Hanım'la tanıştıktan sonra bunu bir daha hiç düşünmedik. Kırpık Mutlu Köpek Otelinde her defasında çok eğlendi ve gerçekten mutlu bir köpek olarak döndü. 

Bir yurtdışı seyahatimizde Kırpık hastalandı; Hacer Hanım ve Mutlu Köpek Otelinin veterineri olan Banu hanım çok yakından ilgilendi ve sürekli bizi bilgilendirerek Kırpık'ın tedavisini yaptılar.

Onlar olmasa Kırpık'ı nereye bırakırdık hiç bilmiyorum, çünkü bu standartlarda başka bir köpek oteli görmedim. Mutlu Köpek Oteli o kadar konforlu, huzurlu ve sevgi dolu bir yer ki bazen ben de orada konaklamak istiyorum :) Her şey için sonsuz teşekkürler.

 Özge Kükrekol (Köpük)

Canımdan bir parça benim Köpük'üm. Bembeyaz tüyleri, o yaramaz siyah gözleri ve burnu ile o benim ilk göz ağrım. İnsan canından bir parçayı istediği her yere götürememenin acısını ancak bir hayvan besleyince anlayabiliyor. Ve Türkiye'de hayvan sahibi olmanın zorluğunu ancak onunla bir evi paylaşan anlayabiliyor.

Köpük... Benim küçük dünyam... Her şeyden bir parça o...

Veee Mutlu Köpek Oteli.... Aaaaahhhh hayatımı kurtaran mekân. Huzur- sevgi ve mutluluğun adı...

Aklımda bir dolu soru ile bıraktım ilkinde köpeğimi. İnternetten her gün takip edebilme imkânı sunduğu için mutlu olmuştum. Her gün köpeğimin mutluluk içinde koşturduğunu çekilen fotoğraflardan gördüm. Evde bile o kadar mutlu olmadıgına eminim.

Yazılacak tonlarca şey var ama hepsini anlatmak mümkün değil.

Şunu çok net söyleyebilirim ki Köpük artık ben bir yere gideceksem ve benimle elemeyecekse kalacağı tek adres var: Mutlu Köpek Oteli...

Hacer Hanıma ve ekibine binlerce teşekkürler. Böyle bir yer açtığı ve tüm evcil hayvanlarla kendi hayvanı gibi ilgilendiği için... Çok Teşekkürler Hacer Hanım.

Mutlu Köpek Oteli: Gözüm arkada kalmayacak demek, canımdan bir parça olan Köpük'üm benden çok eğleniyor demek...

Mutlu Köpek Oteli: İyi ki İstanbul'da yaşıyorum demek :))

 

 Tuğce Tuncay, Yüksek Mimar  (Lokum)

Kızımız Lokum’dan ilk ayrılışımızdı. Çok endişeliydik. Nasıl tepki vereceğini merak ediyorduk.2 gün sonra eve döndüğü zaman o kadar mutluydu ki. Teşekkürler Hacer Hanım. Resimlerle bizi rahatlattığınız ve kızımıza bu kadar sevgi gösterdiğiniz için. Ama geldiği zaman bana her zamanki hasretle sarılmayınca üzülmedim ve kıskanmadım desem yalan olur.

 

  Bahar Binzet, İthalat Müdürü  (Merlin)

Küçük oğlumuz Merlin'i otelinize gönderdiğimizden beri O’ da biz de vazgeçemiyoruz.

Merlin otelinize gideceğini yemek kutusunu elimize aldığımızda anlayıp, sevinçten çıldırıyor, sizleri ve arabanızı görünce de bir çocuk gibi zıplamaya başlayıp, arabaya tırmanıyor.

Dönüşte çok huzurlu ve yorgun oluyor, bizi devamlı dürten, didikleyen, Merlin pestil gibi serilip kalıyor.

Evden sabah çıkıp akşam olmadan özlediğimiz, her şeyden sakındığımız oğlumuzu bir yere giderken gözümüz arkada kalmadan sizlere emanet edebiliyoruz.

Gerçekten mutlu köpek oteli :) Teşekkür ederiz.

 

 Yeşim, İhsan Çırpıcı (Otto)

Mutlu Köpek Oteli ile tanışmamız çok uzun bir zamana dayanmasa da kısa surede samimi ve ilgili yaklaşımları ile kendimizi uzun zamandır oranın bir parçası gibi hissediyoruz. Sevgili oğlumuz ve bizler için keyifli dakikaların paylaşıldığı vazgeçilmez bir mekân oldu. 

Böyle bir hizmet ve mekân sundukları için hem yöneticilerine hem de tüm çalışanlarına teşekkür ederiz. Köpeğini seven her ailenin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir mekân! 

 

 Dilge Sevinç - Ev hanımı  (Roma)

Canımız kadar değerli köpeğimiz Roma'yı evimiz dışında bırakabileceğimiz, güvendiğimiz, çok sevdiğimiz bir yer Mutlu Köpek Oteli! Tüm çalışanlarının ilgisi, sevgisi, güler yüzü biz uzaktayken içimizin rahat etmesini sağlıyor ve Roma'yı her bıraktığımızda köpeğimizin mutlu olduğunu görüyoruz. Tüm ekibe böyle bir yer işlettikleri için teşekkür ederiz.

 

  Dobrinka Cidrof, CFA Portföy Yöneticisi  (Sofi)

Prensesimiz Sofi yıllardır tatillerini Hacer Ablasının sarayında geçirmekte.  Kendisinin oraya ne kadar bayıldığını evden almaya geldiklerinde arkasına bile bakmadan arabaya zıplayıp, ulaşım için kullanılan kafese daldığında anladım ilk.  Ne bir acıklı bakış ne bir korku, tek derdi bir an önce otele gitmek!   

Hacer ablası Prensesimizin alışkın olduğu bakım ve ilgiyi kendisine layıkıyla vermekte; üstelik yeşillikler içinde koşarken, kendini sevdirirken ya da etrafa posta koyarken ki hallerini web sitesinden ve çok isterseniz sms yoluyla takip etmek mümkün.  Ufak tefek sorunlar çıkarsa bunlar size duyurulmadan hallediliyor, prensesleriniz ve prensleriniz size (daha da) mutlu ve sağlıklı bir şekilde teslim ediliyor. Eğer istenirse karakter tahlili ve eğitim ipuçları da cabası…  Ve bütün bunlar gayet profesyonel ve bir o kadar da içten bir şekilde sunuluyor. 

Keşke iki ayaklı ergen oğlum için de böyle bir yer olsa!

 

  Cevat Satır, Yelken Eğitmeni  (Layka)

Mutlu Köpek Oteli, kızımız Layka'yı gözümüz arkada kalmadan gönül rahatlığıyla teslim edebildiğimiz tek yer. Çalışan herkes gerçekten kopek seven kişiler, ortam çok ferah temiz, gösterilen özen hissediliyor...

Layka, orası sayesinde çok daha sosyal bir kopek oldu, büyük köpeklerle bile oynayabiliyor artık. Teşekkürler...

 

   Ersin Cantez   (Badi)

Mutlu Kopek Oteli, sevgili Badi’mizi güven ve huzurla bıraktığımız mükemmel bir yer. Konusunda uzman  otel sahipleri başta olmak üzere, tüm personel, misafirlerine son derece sevgi ve şefkatle yaklaşmakta aynı zamanda  gayet rahat ve hijyen bir ortamda konaklama sağlamaktadırlar, bu sebeplerden, biz de gerektiğinde sevgili badimizi gönül rahatlığı ile bırakabiliyoruz. Biz de Mutlu Badi’miz de...

 

Ceyda Acundatek  (Cesy)

Cesy’imiz 30 Ağustos 2010 doğumlu şeker bir dişi labrador. Herkesin olduğu gibi bizim kızımız da bizim için çok kıymetli :)

Hacer ablamızla daha 5 aylıkken tanıştık :) Kızımızı tatillerde hatta aklımıza estiğinde emin ellere bırakmak çok güzel :) sizi çok seviyoruz, hepinizi ayrı ayrı... 

Geçirdiğimiz her bir gün için binlerce teşekkür :)))