Misafirlerimiz günün neredeyse tamamını geniş ve güvenli bahçemizde, bakıcıları eşliğinde, birbirleri ile gezdirmesiz bir şekilde oyun oynayarak geçirir.

  

 

Mutlu Köpek Oteli, az sayıda köpeğe özenle bakan, aynı zamanda onlara ev konforu sağlayan, köpeklerin bakıcıları eşliğinde birbirleriyle tamamen özgür bir şekilde oyun oynayarak vakit geçirdiği, bakım, konaklama ve kreş hizmeti veren bir köpek otelidir. Amacımız, köpeklerinizin kendine yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmesi, hep birlikte oyun oynayarak iyi vakit geçirmesidir.

 

Bir köpeğin bakımını üstlenmek için sevgi tek başına yeterli olmaz. Sevginin yanında bilginin de olması gerekir. Bu yüzden Mutlu Köpek Oteli’nde çalışan ekibin tamamı köpek bakımı konusunda özel eğitim almış “sertifikalı köpek bakım elemanları”ndan oluşmaktadır. Yönetici kadrosunun tamamı üniversite mezunu kişilerdir.

Kreş hizmeti: Eğer çalışıyor ve gün içinde köpeğinizin evde sıkılmasını istemiyorsanız tıpkı çocuklarda olduğu gibi kreş hizmeti veriyoruz. Toplam 6.000m2'lik güvenli bahçemizin değişik bölümlerinde, sabahtan akşama kadar arkadaşları ile oyun oynayarak enerjisini boşaltan köpeğiniz, evine mutlu ve yorgun bir şekilde dönecektir. Servis hizmetimiz sayesinde köpeğinizi evinizden alıp akşam yine evinize bırakabiliyoruz.

Oyun alanları: Yaklaşık 6.000m2'lik, etrafı panel çitlerle çevrili, çayır/çim oyun alanımızı dört bölüme ayırmış vaziyetteyiz. Değişik boyutlardaki köpeklerin gerek boy gerekse enerji seviyeleri farklı olduğundan, orta ve orta-büyük ırklar kendi aralarında, minik ve küçük ırklar kendi aralarında oyunlar oynayarak vakit geçirirler. Soğuk ve yağmurlu havalarda rahatça oyun oynayabilecekleri iç mekanda bulunan 300 m2 kapalı ve ısıtmalı oyun alanımız, ayrıca yine dış mekanda zemini doğal çimden oluşan yaklaşık 400 m2 kapalı oyun alanımız mevcuttur.

Her köpeğe özel, mini odalar: Köpekler, kış mevsiminde soğuktan veya yaz mevsiminde sıcaktan farklı şekilde etkilendikleri için, küçük ırklar ve orta-büyük ırklar birbirlerinden ayrı odalarda misafir edilirler. Sadece mama yerken ve dinlenirken kullanılan odalarımız iç mekânda ve köpeklerin birbirlerini görsel ve kokusal olarak tetikleyemiyeceği şakilde tasarlanmıştır. Mini odalarımız köpeğinizin içerisinde rahatça uzanabileceği, hatta birkaç arkadaşını yanında misafir edeceği büyüklükte ve konforludur. Her köpek için ayrı büyüklükte ve konforlu yataklarımız, oyuncaklarımız, mama ve su kaplarımız mevcuttur. Mini odaların bulunduğu gözelerde, gün ışığını içeri alacak büyüklükte pencereler, iyon pompalı özel klimalar, müzik sistemi, merkezi süpürge hortumu prizleri ve kameralar bulunmaktadır.
Otelimizde HAMMER köpek bakım ve konaklatma yöntemi kullanılmaktadır. Bu yöntemde misafirlerimiz gün boyu sertifikalı köpek bakım elemanları (KBE) nezaretinde kendi aralarında veya KBE eşliğinde bir takım oyunlar oynayarak enerjilerini atmaktadırlar. Sadece beslenmek ve geceleri uyumak için mini odalarına girmekte, odalarında müzik eşliğinde uyumaktadırlar. Uygulanan audioterapi metodu HMT (Habitat Music Therapy – Bitki ve Hayvan Yerleşimlerinde Müzik Tedavi) metodudur ve dünyada sadece Mutlu Köpek Otelinde uygulanmaktadır. Dinlendikleri ve uyudukları odalar iyon pompalı klimalar sayesinde iklimlendirilmektedir. İyon pompaları havadaki spor, bakteri ve virüsleri öldürdüğünden havadan bulaşan hastalıkların bulaşma oranları en minimum seviyeye indirgenmiştir. Köpeklerin iklimlendirme sistemlerinin hava devirdaim hızı, mini odaların yerleşimlerinin geometrisi ve aerodinamiği sayesinde mini odaların içerisindeki hareketli gazları doğrudan emdiğinden köpeklerin kendi aralarındaki kokusal tahrik mekanizmalarını da minimuma indirgemiş durumdadır. Böylece bu iki unsura bir de köpeklerin enerjilerini atmış olmaları eklenince, tüm misafirler uyudukları yerleri bile bilmeden horul horul uyumakta ve dinlenmektedirler. Tüm bunlara rağmen bu mini odalarda can dostunuzun kalmasını arzu etmiyorsanız, veya köpeğinizin ayrılık korkusu bulunuyorsa, bir adet Süit bir adet de VIP odamız bulunmaktadır. Bu odalar ev ortamına uyumlu olarak tasarımlanmış, bir insanın rahatça yaşayabileceği ve içerisinde aroma terapi uygulamalarının bulunduğu odalar olup Süit odada yalnız, VIP odada ise bir KBE ile birlikte uyumaktadırlar. Bu tip oda sayımız kısıtlı olduğundan, çok önceden rezervasyon yapılması gerekmektedir.
.

İyon pompalı özel klimalar: Tüm odalarda bulunan iyon pompalı özel klimalar sayesinde hava yoluyla bulaşabilecek tüm virüs, bakteri ve sporlar en minimum seviyeye indirilmektedir. Köpekler, kış mevsiminde soğuktan veya yaz mevsiminde sıcaktan farklı şekilde etkilendikleri için, küçük ırklar ve orta-büyük ırklar birbirlerinden ayrı bölümlerde misafir edilir ve oda sıcaklıkları köpeğin ırkına / yaşına göre özel olarak ayarlanır.

Audio Therapy: Hayvanlar ile çevresel sesler arasındaki ilişkiyi araştıran bilim dalına bioakustik deniyor. Sesler köpek davranışları üzerinde etkilidir. Sakinleştirici ve düşük tondaki müzik sinir sisteminde tam bir rahatlama ve buna bağlı gevşeme sağlar, davranış sorunlarını azaltır. Uygulanan audioterapi metodu HMT (Habitat Music Therapy – Bitki ve Hayvan Yerleşimlerinde Müzik Tedavi) metodudur ve dünyada sadece Mutlu Köpek Otelinde uygulanmaktadır. Bu yüzden misafirlerimiz dinlenmek için odalarına girdiklerinde otomatik olarak HMT audio terapi görürler ve çok rahat bir şekilde uyurlar.

Arıtılmış su: Otelimizin hem içerisinde, hem de dışarısında kullanılan tüm sular arıtmadan geçmektedir.

Köpek havuzları: Sıcak yaz günlerinde havuza girip bol bol yüzen köpeğinizin eve pelte gibi geri döneceğini garanti ediyoruz. Değişik boyutlardaki köpeklere uyumlu değişik boyutlardaki havuzlarımızı temiz tutmak amacıyla kimyasal havuz çözeltileri veya klor kullanılmamaktadır. Onların yerine köpeklere hiçbir zararı olmayan gümüş, bakır ve çinko iyonları ile dezenfekte edilmekte ve temizlenmektedir.

Özel servis hizmeti: Köpeğinizi evinizden almamızı istiyorsanız Pet-Transfer ve Pet-Taksi hizmetimizden faydalanmak için bizi arayınız.

7/24 Açık: Mutlu Köpek Oteli’nde haftanın 7 günü, 24 saat hizmet veriyoruz. Gece otelde kalan bir köpek bakım elemanımız sayesinde misafirlerimiz hiçbir zaman yalnız kalmıyor. Otelimizin tamamı 24 saat kameralarla kayıt altına alınıyor.

Doğum günü partileri: Dilerseniz otelimizde doğum günü partisini organize edebilirsiniz. Köpeğinizin sevdiği arkadaşlarını davet ederek gün boyu eğlenmesi sizi de mutlu edecektir.

Fotoğrafçılık hizmeti: Köpek fotoğrafı konusunda tecrübeli fotoğrafçılarımız gün içerisinde otelimizde bulunan misafirlerimizin bol bol fotoğraflarını çekiyor. Dilerseniz bu fotoğraflardan baskı alıp evinizi süsleyebilirsiniz.

FotoVidos hizmeti: Siz uzakta tatildeyken ve köpeğinize özlem duyarken profesyonel fotografçılarımızın çektiği kareler ve videolar sayesinde özleminizi bir nebze azaltmayı amaçlamaktayız. Ücretli olan bu hizmetimiz günde 1 adet çekim olarak kurgulanmıştır.

Kuaför hizmeti: Köpeğinizi otelimizden alacağınız gün arzu ederseniz kuaför hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Özel Tarama/Tımar hizmeti: Otelimizin tamamına kurulu olan merkezi süpürge sistemine ek olarak, köpekler için özel bir tımar hizmeti sunuyoruz. Özel taraklarla taranan köpeğinizi tüm ölü hücrelerinden ve tüylerinden tamamen arındırarak, tüy dökülmesini minumum seviyeye indiriyoruz.

Hijyen: Misafirlerimizin en iyi koşullarda bakılmasını sağlamak için, mama kapları, oyuncakları, yatakları ve odaları her gün yıkanır ve dezenfekte edilir. Otelimizin tamamı anti bakteriyel ve temizliği kolay malzemelerle temizlenir. Kesinlikle böcek ilacı veya ağır kimyasal maddeler içeren ürünler kullanılmaz.

İlk tanışma / sosyalleşme: Köpeğinizin hiç arkadaşı yoksa ve ilk defa evinden uzakta kalacaksa, onu rahatsız etmemek için sizi köpeğinizle birlikte otelimize davet ediyoruz. Önce yeni misafirimizin otelimizi tanımasına imkân sağlıyor, güveni yerine geldiğinde onu en sosyal köpeğimizle tanıştırıyoruz. Bir süre sonra teker teker oyun oynayabileceğini düşündüğümüz diğer köpeklerle tanıştırıp sosyalleşmesini ve eğlenmesini sağlıyoruz. İlk gün oyun oynayıp ailesiyle evine geri dönen minik dostumuz otelimizi bir sonraki ziyaretinde kendini daha huzurlu hissederek doğrudan arkadaşları ile oyun oynamaya başlıyor.

İlk Konaklama veya Aile Yanından İlk Ayrılık:
HalMer-SAD (Ayrılık Anksiyetesi Bozukluğu) Terapisi
: Köpeğiniz otelimizde ilk defa konaklamaya aday ise ayrılık anksiyetesine düşmemesi için köpeğinize konaklama sürecinden bir kaç gün öncesinde bir “Senaryo” oynamak amaçlı sizin köpeğinizle birlikte otelimize gelmenizi talep ediyoruz. Bu “senaryo” 1-1,5 saat süren bir süreci kapsıyor. Sürecin sonundaki kavuşma anında dört kilit cümleyi köpeğinize söylemenizi istiyoruz. Elbette bu sözlerden köpeğiniz bir şey anlamıyor ama o sözlerin enerjisi köpeğinize geçiyor. Devamında köpeğinizle birlikte mekanı terk ediyor ve evinize gidiyorsunuz. Bu seanstan sonra köpeğinizi Köpek Cemiyeti standartlarında  herhangi bir köpek otelinde istediğiniz süreyle herhangi bir sorun yaşamaksızın, konaklatma imkanı elde etmiş oluyorsunuz. Seans ücreti için danışınız.

Beslenme ve Diyet Programları: Köpeğinizin beslenme tabanlı dejeneratif rahatsızlıkları var ve bu durumdan kurtulma zorluğu çekmekteyse beslenme uzmanlarımızla ivedilikle görüşmenizi tavsiye ederiz.  

Veteriner hekim: Otelimizin anlaşmalı veteriner hekimi sayesinde misafirlerimiz düzenli olarak kontrolden geçer. Müdahale edilmesi gereken durumlarda yerinde veya ihtiyaç duyulursa klinikte müdahale edilir.

Facebook sayfamız: Gün içerisinde misafirlerimizin fotoğraflarını ve videolarını çekip, Facebook’taki Mutlu Köpek Oteli sayfamıza yüklüyoruz. Böylece siz tatildeyken köpeğinizin otelimizde nasıl vakit geçirdiğini internet üzerinden takip edebilirsiniz.

Rezervasyon masası: Risksiz bir tatil ve/veya eğitim/terapi dönemi geçirmek için rezervasyon masamıza (rezervasyon@mutlukopekoteli.com) başvurarak rezervasyonlu çalışmanızı ve bilhassa Yılbaşı, Sömestir ve Bayram tatillerinde çok yığılmalar olacağından rezervasyonlarınızı en az bir ay öncesinden yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Lütfen Rezervasyon Masası Başvuru Formu’nuzu doldurarak rezervasyon@mutlukopekoteli.com adresine en kısa zamanda yollayınız

Ödeme kolaylığı: Nakit, havale veya eft münasebeti ile ödeme yapabilirsiniz.

Davranış Terapileri ve Temel Eğitim Programı: Profesyonel Köpek Davranış Bilimcilerimizin uyarılarını göz önüne aldığımızda, bugün ülkemizde köpek eğitimi talebiyle köpek eğitmenlerine yapılan başvurularda sorunun eğitim sorunu değil, davranış tedavisi sorunu olduğu ön plana çıkmaktadır. Davranış Terapisiyle Köpek Eğitimi arasında oldukça farklar olduğu göz önüne alındığında, eğer problem masaya yanlış bilgilerle yatırılıyorsa sonuçlarının da yanlış olacağı aşikâr olduğundan, bizlere köpek eğitimi adı altında bir talep geldiğinde, davranış terapistlerimizin yaptığı ilk iş köpeğin yaşadığı aile ortamındaki ilişkileri ve ortamdaki bireylerin psikolojilerini mercek altına almak olmaktadır.
Profesyonel davranış gözlemleriyle bu gün geldiğimiz nokta bize,  çok büyük bir oranla konunun eğitimle değil davranış terapisiyle çözüme ulaşmış olduğunu göstermiştir.
Dolayısıyla otelimize her eğitim talebiyle gelindiğinde, ilk aşamada davranış bilimcilerimiz sujenin dosyasını inceleyip yerinde yapılan gözlemlerle süjenin  eğitim programlarına mı yoksa rehabilitasyon programlarına mı katılması gerekliliğine karar vermektedirler.
Bu konuda Davranış Bilimcilerimizden  danışmanlık hizmeti almanızı önemle rica ediyoruz. 
Davranış Bilimcilerimizden  danışmanlık hizmeti alınarak karar verilecek olan köpek eğitimi dendiğinde Temel Pozitif Köpek Eğitimi’nden bahsedildiği anlaşılmalıdır.
Cezalandırma üzerine kurgulanmış Klasik Köpek Eğitiminin aksine, Pozitif Köpek Eğitimi, köpeğiniz komutlara uyum gösterdiğinde ödüllendirme üzerine kurgulanmış bir eğitim modelidir ve  Karen Pryor ve  Gary Wilkes tarafından 1980’lerde uygulanmaya başlamış bir ekol niteliği taşımaktadır.
halmer-Mutlu Köpek Oteli de köpek eğitiminde Pozitif Köpek Eğitimi metodlarını uygulamaktadır.

Kulüp üyeliği: Hafta içi çalışıp köpeğinizle birlikte yeterince vakit geçiremediğinizi düşünüyorsanız üzülmeyin. Mutlu Köpek Oteli'nin amaçlarından birisi de köpek ve sahibinin paylaşımlarını arttıracak aktivitelere ev sahipliği yapmaktır. Bu nedenle kulüp üyeliği sistemini hayata geçirdik. Altı aylık ya da yıllık olarak ödenen aidat karşılığında üyelerimiz; haftada üç gün, önceden otelimizden randevu alarak, günde iki saat köpeğiyle birlikte oyun oynayabilirler. Kulüp üyeleri aynı zamanda bir hafta ve üzeri konaklama hizmetlerinde % 20 indirim hakkına sahiptir.

Mutlu Köpek Oteli’ne giderken; köpeğinizin tüm aşıları eksiksiz olmalı, yanınızda aşı karnesini getirmelisiniz. Her köpeğin beslenme alışkanlığı farklı olduğu için, köpeğinizin yediği mamayı yanınızda getirmelisiniz.

Aşıları tamamlanmamış, herhangi kalıcı veya bulaşıcı sağlık sorunu olan köpekleri kabul edemezken, insanlara ve/veya diğer köpeklere karşı aşırı derecede agresif köpekleri davranış bilimcileri ve rehabilitasyon uzmanlarımızla konsültasyona davet ediyoruz. Kızan dönemindeki dişi köpekleri dönemi boyunca ayrıcalıklı bir ihtimama muhtaç olacakları bilincinde olarak, onları otelimize özel olarak kabul edebiliyoruz. Hormonal ergenliğe erişmiş, kısır olmayan erkek köpekleri birbirleri ile oynatmıyoruz.

 

 

Köpeğinizle dolu dolu keyifli vakit geçirmek için bizi arayın.
0216-319 5400