Hafta içi çalışıp köpeğinizle birlikte yeterince vakit geçiremediğinizi düşünüyorsanız üzülmeyin.

Mutlu Köpek Oteli'nin amaçlarından birisi de köpek ve sahibinin paylaşımlarını arttıracak aktivitelere ev sahipliği yapmaktır.

Bu nedenle kulüp üyeliği sistemini hayata geçirdik. Genellikle hafta sonları düzenlediğimiz organizasyonlara köpeğinizle birlikte katılarak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

 

Mutlu Köpek Oteli, az sayıda köpeğe özenle bakan, aynı zamanda onlara ev konforu sağlayan, köpeklerin bakıcıları eşliğinde birbirleriyle tamamen özgür bir şekilde oyun oynayarak vakit geçirdiği, bakım, konaklama ve kreş hizmeti veren bir butik oteldir. Amacımız, köpeklerinizin kendine yeni arkadaşlar edinerek sosyalleşmesi, hep birlikte oyun oynayarak iyi vakit geçirmesidir.

 

Bir köpeğin bakımını üstlenmek için sevgi tek başına yeterli olmaz. Sevginin yanında bilginin de olması gerekir. Bu yüzden Mutlu Köpek Oteli’nde çalışan ekibin tamamı köpek bakımı konusunda özel eğitim almış “sertifikalı köpek bakım elemanları”ndan oluşmaktadır. Yönetici kadrosunun tamamı üniversite mezunu kişilerdir.

 

PetSigorta-Travma ve Kaza Sigortası: Köpekleriniz eğer transfer hizmeti alınmışsa evden alınmasıyla birlikte, transfer hizmeti alınmadıysa otele girişten itibaren otomatik olarak, travma ve kazalara karşı sigortalanamaktadır. Otelde oynarken maruz kalabileceği travmalar sigorta altına alınmakta ve tedavi masrafları HalMer-PetSigorta tarafından karşılanmaktadır. Yanısıra, transferler esnasında oluşabilecek kazalarda karşı karşıya kalınan travmalar da aynı şekilde sigortalanmaktadır.

 

Kreş hizmeti: Eğer çalışıyor ve gün içinde köpeğinizin evde sıkılmasını istemiyorsanız tıpkı çocuklarda olduğu gibi kreş hizmeti veriyoruz. 6 dönümlük güvenli bahçemizde, sabahtan akşama kadar arkadaşları ile oyun oynayarak enerjisini boşaltan köpeğiniz, evine mutlu ve yorgun bir şekilde dönecektir. Servis hizmetimiz sayesinde köpeğinizi evinizden alıp akşam yine evine bırakabiliriz.

Oyun alanları: Yaklaşık 6 dönümlük, etrafı panel çitlerle çevrili, oyun alalarımızda büyük ve küçük ırkların gerek boy gerekse enerji seviyesi farklı olduğu için büyük ırklar kendi aralarında, küçük ırklar kendi aralarında oyun oynayarak vakit geçirirler. Ayrıca soğuk havalarda rahatça oyun oynayabilecekleri 300 m2 kapalı ve ısıtmalı oyun alanımız mevcuttur.

 

HalMer-FotoVidos-Fotoğraf ve Video Servisi: Siz uzakta tatildeyken ve köpeğinize özlem duyarken, profesyonel fotoğrafçılarımızın çektiği kareler ve videolar sayesinde özleminizi bir nebze azaltmayı amaçlamaktayız. Ücretli olan bu hizmetimiz günde bir adet çekim olarak kurgulanmıştır.

 

Her köpek için özel mini odalar: Köpekler, kış mevsiminde soğuktan veya yaz mevsiminde sıcaktan farklı şekilde etkilendikleri için, küçük ırklar ve büyük ırklar birbirlerinden ayrı odalarda misafir edilir. Sadece mama yerken ve dinlenirken kullanılan odalarımız iç mekânda ve köpeklerin birbirlerini görmeyeceği şekilde tasarlanmıştır. Mini odalarımız köpeğinizin içerisinde rahatça uzanabileceği, hatta birkaç arkadaşını yanında misafir edeceği büyüklükte ve konforludur. Her köpek için ayrı büyüklükte ve konforlu yataklarımız, oyuncaklarımız, mama kaplarımız mevcuttur. Tüm odalarda gün ışığını içeri alacak büyüklükte pencereler, iyon pompalı özel klimalar, müzik sitemi, merkezi süpürge sistemi ve kameralar bulunmaktadır.

 

İyon pompalı özel klimalar: Tüm odalarda bulunan iyon pompalı özel klimalar sayesinde havada olabilecek tüm virüs ve bakteriler yok edilmektedir. Köpekler, kış mevsiminde soğuktan veya yaz mevsiminde sıcaktan farklı şekilde etkilendikleri için, küçük ırklar ve büyük ırklar birbirlerinden ayrı bölümlerde misafir edilir ve oda sıcaklıkları köpeğin ırkına / yaşına göre özel olarak ayarlanır.

 

Odyo Therapy: Hayvanlar ile çevresel sesler arasındaki ilişkiyi araştıran bilim dalına bioakustik deniyor. Sesler köpek davranışları üzerinde etkilidir. Sakinleştirici ve düşük tondaki müzik, sinir sisteminde tam bir rahatlama ve buna bağlı gevşeme sağlar, davranış sorunlarını azaltır. Bu yüzden misafirlerimiz dinlenmek için odalarına girdiklerinde manipüle edilmiş klasik müzik dinleyerek uyurlar.

 

Arıtılmış su: Otelimizin hem içerisinde, hem de dışarısında kullanılan tüm sular UV ve iyon filtreli su arıtma sisteminden geçer.

 

Köpek havuzu: Sıcak yaz günlerinde havuza girip bol bol yüzen köpeğinizin eve pelte gibi geri döneceğini garanti ediyoruz. Kaba filtre ile tozlar ve tüm partiküller filtrelenirken, havuz suyu köpeklere hiçbir zararı olmayan gümüş, bakır ve çinko iyonları ile dezenfekte edilmektedir. Ek olarak, veteriner hekim tavsiyesi ile mafsal ağrıları çeken obez köpekler için aqua terapi de yapılmaktadır.

 

Özel servis hizmeti: Köpeğinizi evinizden almamızı istiyorsanız köpek taşıma hizmetimizden faydalanmak için bizi arayın.

 

7/24 Açık: Mutlu Köpek Oteli’nde haftanın 7 günü, 24 saat hizmet veriyoruz. Gece otelde kalan bir köpek bakım elemanımız sayesinde misafirlerimiz hiçbir zaman yalnız kalmıyor. Otelimizin tamamı 24 saat kameralarla kayıt altına alınıyor.

 

Doğum günü partileri: Dilerseniz otelimizde doğum günü partisini organize edebilirsiniz. Köpeğinizin sevdiği arkadaşlarını davet ederek gün boyu eğlenmesi sizi de mutlu edecektir.

 

Fotoğrafçılık hizmeti: Köpek fotoğrafı konusunda tecrübeli fotoğrafçılarımız gün içerisinde otelimizde bulunan misafirlerimizin bol bol fotoğraflarını çekiyor. Dilerseniz bu fotoğraflardan baskı alıp evinizi süsleyebilirsiniz.

 

Kuaför hizmeti:  Köpeğinizi otelimizden alacağınız gün arzu ederseniz kuaför hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

 

Özel Tarama/Tımar hizmeti: Otelimizin tamamına kurulu olan ıslak kuru merkezi vakum sistemine ek olarak, köpekler için özel bir tımar hizmeti sunuyoruz. Özel taraklarla taranan köpeğinizi, tüm ölü deri hücrelerinden ve dökülen tüylerinden tamamen arındırarak, tüy dökülmesini minumum seviyeye indiriyoruz.

 

Hijyen:  Misafirlerimizin en iyi koşullarda bakılmasını sağlamak için, mama kapları, oyuncakları, yatakları ve odaları her gün yıkanır ve dezenfekte edilir. Otelimizin tamamı anti bakteriyel ve temizliği kolay malzemelerle temizlenir. Kesinlikle böcek ilacı, çamaşır suyu veya ağır kimyasal maddeler içeren ürünler kullanılmaz.

 

İlk Konaklama veya Aile Yanından İlk Ayrılık: Köpeğiniz aileniz yanından ayrılıp  ilk defa konaklamaya aday ise ayrılık anksiyetesine düşmemeleri için köpeğinizi konaklama sürecinden bir kaç gün öncesinde bir “Ayrılık Anksiyetesi Terapisi”nden geçirmek amaçlı sizi,  köpeğinizle birlikte otelimize gelmenizi talep ediyoruz. Bu “Terapi seansı” 1-1,5 saat süren bir süreci kapsıyor. Ayrılık Anksiyetesi Terapisi seansına katılmanızla  hem tanışmış oluyoruz, hem de köpeğiniz için de güzel bir egzersiz süreci oluşmuş oluyor. Bu seanstan sonra köpeğinizi Köpek Cemiyeti standartlarında  herhangi bir köpek otelinde istediğiniz süreyle herhangi bir sorun yaşamaksızın, konaklatma imkanı elde etmiş oluyorsunuz. Seans ücreti için danışınız.

 

Veteriner hekim: Otelimizin anlaşmalı veteriner hekimi sayesinde misafirlerimiz düzenli olarak kontrolden geçer. Müdahale edilmesi gereken durumlarda yerinde veya ihtiyaç duyulursa klinikte müdahale edilir.

 

Facebook sayfamız:  Gün içerisinde misafirlerimizin fotoğraflarını ve videolarını çekip, Facebook’taki Happy Dog Hotel - Mutlu Köpek Oteli sayfamıza yüklüyoruz. Böylece siz tatildeyken köpeğinizin otelimizde nasıl vakit geçirdiğini internet üzerinden takip edebiliyorsunuz.

 

Ödeme kolaylığı: Nakit, havale veya eft ile ödeme yapabilirsiniz.

Terapi ve Eğitim Programları:

Davranış Terapileri Programı (DTP): Profesyonel Köpek Davranış Bilimcilerimizin uyarılarını göz önüne aldığımızda, bugün ülkemizde köpek eğitimi talebiyle köpek eğitmenlerine yapılan başvurularda sorunun eğitim sorunu değil, davranış tedavisi sorunu olduğu ön plana çıkmaktadır. Davranış Terapisiyle Köpek Eğitimi arasında oldukça farklar olduğu göz önüne alındığında, eğer problem masaya yanlış bilgilerle yatırılıyorsa sonuçlarının da yanlış olacağı aşikâr olduğundan, bizlere köpek eğitimi adı altında bir talep geldiğinde, davranış terapistlerimizin yaptığı ilk iş köpeğin yaşadığı aile ortamındaki ilişkileri ve ortamdaki bireylerin psikolojilerini mercek altına almak olmaktadır.
Profesyonel davranış gözlemleriyle bu gün geldiğimiz nokta bize,  çok büyük bir oranla konunun eğitimle değil davranış terapisiyle çözüme ulaşmış olduğunu göstermiştir.
Dolayısıyla otelimize her eğitim talebiyle gelindiğinde, ilk aşamada davranış bilimcilerimiz sujenin dosyasını inceleyip yerinde yapılan gözlemlerle süjenin  eğitim programlarına mı yoksa rehabilitasyon programlarına mı katılması gerekliliğine karar vermektedirler.
Bu konuda Davranış Bilimcilerimizden  danışmanlık hizmeti almanızı önemle rica ediyoruz. 

Temel Pozitif Köpek Eğitimi Programı (PKEP): Davranış Bilimcilerimizden  danışmanlık hizmeti alınarak karar verilecek olan köpek eğitimi dendiğinde Temel Pozitif Köpek Eğitimi’nden bahsedildiği anlaşılmalıdır.
Cezalandırma üzerine kurgulanmış Klasik Köpek Eğitiminin aksine, Pozitif Köpek Eğitimi, köpeğiniz komutlara uyum gösterdiğinde ödüllendirme üzerine kurgulanmış bir eğitim modelidir ve  Karen Pryor ve  Gary Wilkes tarafından 1980’lerde uygulanmaya başlamış bir ekol niteliği taşımaktadır.
halmer-Happy Dog Hotel-Mutlu Köpek Oteli de köpek eğitiminde Pozitif Köpek Eğitimi metodlarını uygulamaktadır.

Şehirli Köpek Eğitimi Programı (ŞKEP): Köpek eğitiminde temel eğitim bitirildikten sonra, eğer yaşanan ortam şehir içerisindeyse Şehirli Köpek Eğitimi’ne geçmek en doğru hareket olacaktır. Şehirde yaşayan köpek sahiplerine temel eğitim doğal olarak yeterli olmamaktadır.

Kulüp üyeliği: Hafta içi çalışıp köpeğinizle birlikte yeterince vakit geçiremediğinizi düşünüyorsanız üzülmeyin. Mutlu Köpek Oteli'nin amaçlarından birisi de köpek ve sahibinin paylaşımlarını arttıracak aktivitelere ev sahipliği yapmaktır. Bu nedenle kulüp üyeliği sistemini hayata geçirdik. Altı aylık ya da yıllık olarak ödenen aidat karşılığında üyelerimiz; Haftada üç gün, önceden otelimizden randevu alarak, günde iki saat köpeğiyle birlikte oyun oynayabilirler. Kulüp üyeleri aynı zamanda bir hafta ve üzeri konaklama hizmetlerinde % 20 indirim hakkına sahiptir.

Mutlu Köpek Oteli’ne giderken; köpeğinizin tüm aşıları eksiksiz olmalı, yanınızda aşı karnesini getirmelisiniz. Her köpeğin beslenme alışkanlığı farklı olduğu için, köpeğinizin yediği mamayı yanınızda getirmelisiniz. Dr.HalMer-BUDD mamayla beslenen köpekler mamalarını beraberlerinde getirmelerine gerek yoktur.

Aşı programı tamamlanmamış yavru köpekler ancak steril odalara kabul edilmektedir. Kronik sağlık sorunu olan köpekleri otelimize kabul edemiyoruz. İinsanlara veya diğer köpeklere karşı aşırı derecede agresif köpekleri Intensif Terapi Programlarına dahil edebiliyoruz. Kızan dönemindeki dişi köpekleri dönemi boyunca otelimizin özel bölümlerine kabul ediliyor ve onlara ayrıcalıklı davranılarak sıkıntılı dönemlerinin mutlu geçmesi sağlanıyor.

 

Köpeğinizin dolu dolu keyifli vakit geçirmesini istiyorsanız muhakkak bizi arayın

TAKLİTLERİMİZDEN SAKINMANIZ GEREKMEZ